چگونه اولین مشارکت خود را در منبع باز انجام دهیم

دسته‌بندی: برنامه نویسی نرم افزار

featured.jpg

این راهنما شما را با جهان منبع آزاد آشنا می کند و به شما کمک می کند تا اولین دریافت خود را داشته باشید.

از کتابخانه های کوچک گرفته تا چارچوب های کامل ، وب، برنامه های دسک تاپ ، برنامه های تلفن همراه تا کل سیستم عامل ها ، جامعه منبع باز راه حل های استثنایی را در اختیار ما قرار می دهد و همه اینها را مدیون افرادی از سراسر جهان هستیم که با کد ، مستندات ، ترجمه ها ، و غیره مشارکت دارند. به دلیل تنوع و انبوه پروژه های موجود ، اولین مشارکت شما در جامعه می تواند یک کار طاقت فرسا باشد ، به همین دلیل ، تصمیم گرفتم این راهنما را برای کمک به شما در یافتن راه حل و اولین قدم های خود برای تبدیل شدن یک منبع باز بنویسم.

قبل از شروع ، می خواهم تأکید کنم که مشارکتهای منبع آزاد ، برخلاف تصور عمومی ، لزوماً برای توسعه دهندگان محدود نیستند. شما می توانید از راه های دیگری غیر از کد ، از جمله کمک به طراحی ، اسناد ، ترجمه ها ، آزمایشات ، مشخصات ، حتی با ارائه کمک مالی و غیره به آن کمک کنید. اگر نمی دانید چگونه کد بنویسید، خجالتی نباشید. همه مشارکت ها مورد استقبال قرار گرفته و به ایجاد جهانی بهتر و باز کمک می کنند. این عالی است! اکنون ما با اهمیت مشارکت های شما آشنا شده ایم ، اما چرا این کار را انجام می دهید؟

چرا مردم در پروژه های منبع باز مشارکت می‌کنند؟
این یک سوال عالی برای شروع ما است. در برخی موارد ، افراد فقط برای سرگرمی ، تمرین یا به این دلیل که می خواهند کاری را که انجام می دهند با جهان به اشتراک بگذارند به منبع باز کمک می کنند. با این حال ، مشارکت در پروژه های منبع باز می تواند بسیار سودمند باشد ، و در اینجا ، چند دلیل صحت این موضوع را کشف خواهیم کرد.

تجربه کسب کنید
زمانی که هنوز هیچ تجربه عملی ندارید ، یافتن شغل می تواند بسیار سخت باشد ، اما چگونه بدون دستیابی به یک شغل، تجربه عملی را کسب می کنید؟ یک پاسخ این است که وارد دنیای منبع باز شوید. اگر هیچ تجربه ای نداشته باشید ، انجمن منبع آزاد شما را رد نمی کند. شاید در ابتدا مجبور باشید سهم خود را متناسب با تخصص خود تنظیم کنید ، اما به تدریج ، با کسب دانش و تجربه می توانید در کارهای پیچیده تری شرکت کنید.
بعداً می توانید به عنوان بخشی از رزومه یا نمونه کارها ، تمام کمک های منبع باز خود را به کارفرمایان یا مشتریان بالقوه خود به نمایش بگذارید تا اعتبار شما را تأیید و اثبات کنید که می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنید.

نسبت به آنچه انجام می دهید اشتیاق نشان دهید
اگر شوخی زیاد را کنار بگذاریم ، بسیاری از توسعه دهندگان به دلایل مختلف روی پروژه های جانبی کار می کنند. شرکت ها معمولاً در طول مصاحبه ها چنین چیزی را می پرسند ، "در اوقات فراغت روی چه چیزی کار می کنید؟" انتظار پاسخ در رابطه با کار روی پروژه های متن باز است. شرکت ها کاندیداهایی را دوست دارند که کاری را که انجام می دهند دوست دارند. زیرا فقط وقتی کاری را دوست داشته باشید ، آن را در بهترین حالت انجام می دهید. کار در پروژه های منبع باز به کارفرمایان نشان می دهد که شما علاقه زیادی به شغل خود دارید ، ساکن نیستید و استعدادی برای یادگیری و ماندن در تراز بالای فناوری ها و ابزارهای جدید دارید.

درک بهتری از یک پروژه یا فناوری داشته باشید
استفاده از یک برنامه یا کتابخانه یک چیز است ، اما دانستن دقیق نحوه کار آن دید کاملا جدیدی به شما می دهد. به عنوان مثال ، دانستن نحوه ایجاد یک جز وب به شما امکان می دهد برنامه های وب ایجاد کنید. با این حال ، درک نحوه کار کتابخانه مولفه ها به شما امکان می دهد کارایی برنامه خود را افزایش دهید و از ویژگی ها بیشترین بهره را ببرید.

پروژه ای را که استفاده می کنید بهتر کنید
چند بار برای شما اتفاق افتاده است که هنگام استفاده از یک برنامه یا کتابخانه ، متوجه شده اید که یک ویژگی کوچک وجود دارد که دوست دارید آن را ببینید ، مانند داشتن گزینه ای برای صادرات PDF یا استفاده از میانبر برای برخی ویژگی ها؟ خبر خوب این است که اگر از یک برنامه منبع باز استفاده می کنید ، می توانید خود آن ویژگی را بسازید و آن را در برنامه قرار دهید تا دیگران نیز از آن استفاده کنند. آیا این عالی نیست؟

با یک انجمن ارتباط برقرار کنید
از آنجا که توسعه دهندگان نیز انسان هستند! ما دوست داریم بخشی از چیزی باشیم. این قلب ما را پر می کند تا در مورد چیزهایی که دوست داریم شناخته شویم ، به اشتراک بگذاریم و صحبت کنیم ، و عضویت در یک جامعه همه چیز در این مورد است. علاوه بر این ، هنگامی که ما در مورد منبع باز صحبت می کنیم ، نمی توانیم فقط در مورد یک جامعه صحبت کنیم ، بلکه هزاران نفر از آنها با تمرکز بر روی پروژه ها یا فن آوری های مختلف ، گروه بندی شده بر اساس زبان یا مکان ، با گزینه های کافی برای ما در پیدا کردن جایی که احساس راحتی و استقبال می کنیم ، هستند.

دلایل خود شما
من نمی توانم همه دلایل را اینجا بیان کنم. من حتی همه آنها را نمی شناسم. من چند مورد از گزینه های محبوب را ذکر کردم ، اما دوست دارم از شما بشنوم. چه چیزی باعث می شود شما در پروژه های منبع باز سهیم شوید؟